Webdesign

Webdesign nebo také webový design není jen, jak si mnoho lidí myslí, grafická podoba webu. Webový design je v podstatě syntezou několika disciplín jakými jsou online marketing, psaní textů, vizuální komunikace, uživatelské interakce, měření a testování, výzkumy, atd.

Tvorba webu má zpravidla 3 hlavní části. Jsou jimi samotný návrh webu, jeho realizace a po spuštění webu do provozu pak následné optimalizace. Webdesign zasahuje svým způsobem do všech tří částí, ale nejvíc doma je v návrhu webu.

A co to vše vlastně obsahuje?

Na počátku je zpravidla záměr klienta vytvořit web. To je nutné nejprve nějak uchopit a ztvárnit. Na začátku pochopit cíle, potřeby i business klienta, potřeby jeho zákazníků, trh a nabídku konkurence. Tyto informace je pak potřeba logicky roztřídit a zpracovat na jednotlivé stránky a sekce. Určit jak budou prezentovány. Jakym jazykem budou hovořit (copywritting), jak budou propojeny a kam mají návštěvníka dovést.

Při tom vzniká jakási skica webu, které se říká wireframe. Na něm se dá na testovací skupině uživatelů ověřit správnost našich předpokladů a případně provést úpravy. Ve finále grafik vše obleče do slušivého kabátku a předá dál programátorům k realizaci. To vše je webdesign a ještě mnohem více.

Jste-li v roli zadavatele webu, fázi webdesignu nepodceňujte. Věnujte i čas a energii, i zde platí, dvakrát měř a jednou řež. Je levnější na počátku déle přemýšlet, zkoušet a testovat, než pak předělávat nefunkční projekt.

Webdesign
Kontaktujte nás
Přemýšlíte nad novým webem, webovou aplikací nebo se vám líbí, to co děláme? Začněte hned teď! Víme, že máte mnoho otázek. Nelámete si hlavu a prostě se nás nezávazně zeptejte. Úvodní konzultace je zdarma. Napište nám nebo zavolejte.