UX

UX je anglická zkratka pro user experience. Česky výraz pro UX je “uživatelská zkušenost”. Když se snažíte na vašem webu o dobrou “uživatelskou zkušenost”, pokoušíte se uživateli webové stránky zprostředkovat co nejlepší komplexní zážitek. Není to jen o rozložení tlačítek, jde o to dát mu všechny informace co nejlépe, jednoduše a logicky poskládané. Ale také zapůsobit na jeho emoce i pocity a vlastně jej od počátku přesvědčit, že díky vašemu businessu je na správném místě pro řešení svého problému.

Proto UX a práce UX specialistů hraje často při návrhu webu významnou roli. Musíte zjistit, jak bude váš budoucí návštěvník web či aplikaci používat a definovat, kdo to vlastně bude a co chcete, aby udělal. UX se kolem koncového uživatele stále točí a veškeré interakce jsou podřízeny tomu, aby se mu s aplikací či webovou stránkou dobře pracovalo, byl spokojený a vaše podnikání díky tomu prosperovalo.

Pro lepší pochopení jeden malý příklad špatného UX. Tím je například webová stránka, která není optimalizovaná pro mobilní zařízení. Pokud si ji prohlížíte na telefonu, musíte zoomovat, některá tlačítka jsou příliš malá, ovládací prvky nejsou uzpůsobené ovládání prsty a dotykové obrazovce. To vše způsobí, že daný web nebo aplikaci jako návštěvník budete používat jen s největším utrpením a produkt dané firmy s takovým webem si koupíte jen pokud opravdu nemáte jinou možnost. Je dobré myslet na to, že váš návštěvník je jen jeden klik od vaší konkurence, je dobré myslet na UX.

UX
1.

První jednoduchý krok

Potřebujete pomoct s firemním webem či aplikací? Potřebujete řešení podobné tomu, co jste u nás viděli? Víme, že máte mnoho otázek. Nelámete si hlavu a prostě se nás nezávazně zeptejte. Úvodní konzultace je zdarma.