UI

UI je anglická zkratka pro User Interface. V češtině jej překládáme jako “uživatelské rozhraní”. Zjednodušeně lze říci, že v oblasti webů se jedná o jejich vzhled a prvky, pomocí kterých web či webovou aplikaci ovládáme.

Představte si, že máte navrženou webovou stránku, na které máte vyplnit formulář. Víte, že stránka musí obsahovat nějaká pole pro vyplnění údajů, box pro zaškrtnutí souhlasu s obchodními podmínkami a tlačítko odeslat. Úkolem UI je vše ztvarnit tak, aby pro vás, jako koncového uživatele, bylo vyplnění formuláře co nejjednodušší a intuitivní. Aby políčko, do kterého zrovna píšete, bylo přehledně zvýrazněno, aby texty byly dobře čitelné, aby vás animace po stisknutí tlačítka odeslat upozornila, že jste zapomněli zaškrtnout box s obchodními podmínkami.

Uživatelské rozhraní, vzhled webu nebo aplikace, je laiky často považován za jednu z hlavních věcí, u které začínají a na které se často zaseknou, když přemýšlí o novém webu. To není úplně špatně, ale díky školičce můžete vidět, že je jen jednou z mnoha důležitých věcí, na kterých záleží.

UI
1.

První jednoduchý krok

Potřebujete pomoct s firemním webem či aplikací? Potřebujete řešení podobné tomu, co jste u nás viděli? Víme, že máte mnoho otázek. Nelámete si hlavu a prostě se nás nezávazně zeptejte. Úvodní konzultace je zdarma.