SEO

SEO je zkratkou pro search engine optimization, česky, optimalizace pro vyhledávače. Je to soubor metod který má jediný cíl. A to vyzvednout váš web na výsluní předních pozic ve vyhledávačích.

O SEU byly napsány celé knihy, tak to vezmeme jen velmi zkrátka. Obrazně řešeno, vaše webová stránka leží někde na serveru a čeká až ji někdo najde a použije. A jedněmi z těch, kdo ji mohou najít, jsou roboti vyhledávačů. Ti pak vaši stránku načtou, zanalyzují a uloží do databáze vyhledávačů. A když pak uživatel webu napíše do vyhledávače například slovo “žaluzie”, vyhledávač ve své databázi vyhledá a zobrazí všechny weby, které jsou k danému výrazu relevantní - ideálně i ten váš.

A to je to, oč tu běží. Zařídit, aby byl váš web dobrý a přehledný pro vaše uživatele. Říká se, že když je dobrý pro uživatele, je tím pádem dobrý i pro vyhledávače. Tím myslíme to, abyste web záměrně neupravovali pro vyhledávače (například zobrazováním nesmyslných výrazů ve stránce) a tím paradoxně zhoršovali uživatelský zážitek. Protože vyhledávače, i díky své umělé inteligenci, se snaží toto rozpoznat a penalizovat.

SEO samotné představuje soubor vnějších (off-page) a vnitřních (on page) faktorů. Ty vnitřní ovlivňuje už to, jak je stránka nakódovaná a jaký má obsah. Například obsahuje-li klíčová slova (slova relevantní k hledanému tématu), struktura nadpisů, meta tagy (např. popisek u obrázků), košatost webu atd. Mezi vnější faktory patří hlavně zpětné odkazy a propojení na sociální sítě.

SEO se dá do jisté míry budovat. Je to o systematické a kontinuální práci, která ale časem přinese své ovoce. Odměnou pro vaše podnikání bude hlavně fakt, že nebudete muset vynakládat tak velké finanční prostředky na internetovou reklamu (online marketing), protože vaši zákazníci si vás najdou sami na předních pozicích ve vyhledávačích.

Tak přejeme hodně zdaru a starejte SE O SEO :-)

SEO
1.

První jednoduchý krok

Potřebujete pomoct s firemním webem či aplikací? Potřebujete řešení podobné tomu, co jste u nás viděli? Víme, že máte mnoho otázek. Nelámete si hlavu a prostě se nás nezávazně zeptejte. Úvodní konzultace je zdarma.