Redakční systém

Redakční systém, je vlastně program, přes který si můžete do určité míry sami provádět úpravy na vašem webu, aniž byste k tomu potřebovali programátora či kodéra. Možná jej znáte pod anglickou zkratkou CMS (content management system).

Hodí se pro všechny typy webů, ale hlavně jej oceníte tam, kde dochází k časté obměně nebo přidávání obsahu. Dobrým příkladem jsou asi internetové zpravodajské portály.

Web nutně nemusí mít všechny své části spravovatelné přes CMS. Důležité jsou ty, které často měníte, může to být například stránka blogu, kam píšete pravidelné příspěvky. To může být dobrým kompromisem, jak web vytvořit levněji.

Jak bylo řečeno výše, hlavní výhodou redakčního systému je, že si obsah vašeho webu můžete spravovat sami. Odpadnou vám náklady na další osobu, která by se o webové stránky starala. Vámi zadané změny se projeví hned a systém je většinou velmi intuitivní na obsluhu i pro laika.

My u nás v Pink Future milujeme CMS Drupal, na kterém také stavíme většinu našich webů a webových aplikací. Podívejte se sami https://www.pink-future.cz/reference.

Redakční systém
1.

První jednoduchý krok

Potřebujete pomoct s firemním webem či aplikací? Potřebujete řešení podobné tomu, co jste u nás viděli? Víme, že máte mnoho otázek. Nelámete si hlavu a prostě se nás nezávazně zeptejte. Úvodní konzultace je zdarma.